Thunderbolt, 14″, 12 godzin pracy: EliteBook 840

Przedsiębiorstwo HP jak do tej pory na rynek wypuściło 7 różnych wersji tytułowego EliteBooka. Najnowszy EliteBook 840 to połączenie jasnej, antyodblaskowej matrycy, świetnego designu i wyjątkowo cienkiej obudowy. Możemy liczyć także na niezawodność w kwestii bezpieczeństwa, łatwości zarządzania i optymalnej wydajności. Nie zawiedzie nas także szybka łączność Wi-Fi 6, port Thunderbolt (USB-C) i pojemny akumulator (50 Wh).

G4, G5 a może G6? Którą generację wybrać?

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że im nowsza generacja, tym lepszego wyboru dokonujemy. Stwierdzenie to w przypadku EliteBooka 840 jest prawdziwe, ale tylko po części. Istnieją bowiem pewne detale, które dla wielu osób mogą być decydujące w trakcie wyboru określonego urządzenia. Zatem co znajdziemy w G4, czego zabrakło w G5/G6 i odwrotnie?

Pierwsza z opisywanych generacji (HP EliteBook 840 G4) posiada procesor 7-ej generacji Intel, dwa lub jeden dysk twardy (SSD/HDD), kartę graficzną HD Graphics 620, RAM-2133 MHz (min. 4 GB) i Windows 10 Pro. Specyfikacja pozwala na uruchomienie kilku aplikacji, swobodne przeglądanie internetu i prywatną komunikację.  Porty w tym przypadku nie zostały jeszcze zaktualizowane – nadal mamy tutaj złącze VGA, DisplayPort, stację dysków CD i USB 3.0. Przy zamówieniu istnieje możliwość zainstalowania modemu WWAN.

W kolejnych generacjach zrezygnowano z podwójnego dysku, VGA i opcjonalnego modemu WWAN. Może nam za to zaoferować łączność NFC, akumulator z przyspieszonym ładowaniem w technologii Long Life Slice i port Thunderbolt. Zarówno G5 i G6 mogą opcjonalnie zostać wyposażone w matryce o rozdzielczości FHD lub 4K (3840 x 2160 px). Co ciekawe, te przenośne komputery te nawet przy wysokim obciążeniu nagrzewają się tylko w niewielkim, nieprzeszkadzającym w pracy stopniu. Moc zapewniana jest przez procesory Intel 8-ej generacji, 8/16/32 GB RAM DDR4-2400 MHz i kartę graficzną UHD Graphics 620 (więcej tutaj: www.notebookcheck.pl).

Business obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com