Solidna konstrukcja w zgrabnej obudowie

Zakup laptopa biznesowego okazać się może trudnym zadaniem, gdy spojrzymy na urządzenia aktualnie dostępne na rynku. Serie, modele i różnorodne warianty określonych komputerów osobistych wywołują spory zawrót głowy, tym bardziej jeśli nie jesteśmy specjalnie w komputerowej tematyce rozeznani. Jednym z atrakcyjnych cenowo wyborów, jest laptop Dell Latitude 5500, który oprócz przystępnej ceny ma do zaoferowania sporo technicznych możliwości oraz zgrabną sylwetkę. 

Brak wbudowanego napędu optycznego

Technologia nieustępliwie podąża naprzód. W związku z tym coraz więcej producentów laptopów rezygnuje z umieszczania w nich napędu optycznego, co pozwala na uzyskanie produktu o niższej wadze i mniejszych rozmiarach. Świetne rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które dużo przemieszczają się z miejsca na miejsce i zmuszone są do pracy w czasie podróży. Dell Latitude 5500 jest sporo lżejszy od swojego poprzednika (waży 2,14 kg), a jego obudowę określić można jako wyraźnie smukłą.

W zewnętrznej konstrukcji dominuje kolor czarny oraz zaokrąglone zawiasy. Klawiatura została przesunięta bliżej ekranu, co pozwoliło uzyskać większą przestrzeń dla dłoni. Materiały wchodzące w skład obudowy zapewniają jej wysoką jakość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w połączeniu z prostą, acz atrakcyjną wizualnie konstrukcją, pozwoliło marce Dell na stworzenie urządzenia profesjonalnego, spełniającego wytyczone mu zadania.

Laptop Dell Latitude 5500 (o którym także tutaj: https://www.laphard.pl/pl/c/Latitude-5500/315) to:

  • model bez wbudowanego napędu optycznego, co pozwoliło na stworzenie urządzenia o wiele lżejszego od swoich poprzedników
  • smukła, zgrabna obudowa ułatwiająca korzystanie z laptopa w trakcie podróży
  • matryca IPS odpowiadająca za lepszy kąt widzenia, intensywniejsze kolory oraz jaśniejszy obraz
  • niska emisja hałasu oraz brak problemów z przegrzewaniem się urządzenia
  • średni czas pracy na akumulatorze
  • klawiatura wyspowa.
Business obraz autorstwa rawpixel.com - www.freepik.com