Elitarne notebooki dla wymagających: EliteBook 840

Elitebook 840 to seria laptopów biznesowych opakowanych w aluminiowe obudowy, z potężnymi zabezpieczeniami i zaskakującą specyfikacją (więcej: https://www.laphard.pl/pl/c/EliteBook-840-G6/307). Taki zestaw pozwolił najnowszej edycji na przejście rygorystycznych testów wytrzymałościowych (MIL-STD-810G). Wyposażony w wyświetlacz z funkcją Sure View, klawiaturę z niewielkim skokiem i pojemny akumulator 50 Wh gwarantuje komfort w trakcie pracy poza biurem i pewność, że nikt nie ma dostępu do poufnych danych.

Sprzęt, który podoła niecodziennym zadaniom

HP Elitebook to seria laptopów, która co roku ukazuje się w nowej, podrasowanej odsłonie. W roku 2019 zaprezentowano 6-tą generację tego urządzenia. Poprzednie generacje – Elitebook 840 gen 4 i gen 5 pomimo upływu czasu nadal reprezentują przyzwoitą specyfikację i bezpieczeństwo, jakiego próżno szukać w urządzeniach codziennego użytku.

Laptopy EliteBook 840 to eleganckie urządzenia mobilne wyposażone w praktyczną, minimalistyczną klawiaturę, wygodny touchpad i aluminiową obudowę o lekko zaokrąglonych krawędziach. Zamknięte w miniaturowych obudowach mają niecałe 2 cm grubości, matrycę o przekątnej 14 cali, przez co dają przenieść się nawet w najmniejszym plecaku. Zwieńczenie designu stanowi matryca IPS w rozdzielczości FHD lub 4K.

Na pochwałę zasługuje bogaty zestaw złączy, który w najnowszych wersjach (G5 i G6) uwzględnia port USB-C Thunderbolt i stację dokującą. W przypadku G4 skorzystamy ze starszego, lecz wciąż przydatnego gniazda VGA i stacji dysków DVD-RW.

Jeśli chodzi o detale techniczne to są one dość standardowe. W G4 otrzymamy procesor 7-ej generacji z 2 rdzeniami (i5), min. 4 GB DDR4 RAM i SSD o pojemności 256 GB (opcjonalnie z HDD). Kupując nowszy model Elitebook 840 Gen 6 lub Gen 5 spodziewajmy się 4-rdzeniowego procesora I5/i7 8-ej generacji, karty graficznej Intel UHD Graphics 620 i dysku SSD o pojemności 256/512/1024 GB.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com